Piyano Kursu

Piyano Kursları sizlerin istediği gün ve saatlerde özel ders şeklinde haftada bir saattir.Eve özel ders için eğitmen gönderilir.
Piyano çalmanın faydaları :
Müzik akıllı çocuklar yetiştirir: Müzik öğrenimi genel olarak beynin iki lobunu birden çalıştırmaktadır.Müzik öğrenimi,içinde hem sanatı hemde matematiği içermektedir.
Geliştirilmiş el-göz koordinasyonu: piyano dersi sayesinde gelişen el-göz koordinasyonu;yazı yazmada kolay öğrenme,güzel el yazısı yazma yeteneği sağlar.
Geliştirilmiş konsantrasyon: piyano çalmak sayesinde çabuk odaklanmayı öğrenir.Parça çalmayı takip etmek,konsantrasyon ve odaklanmayı geliştirir.Aynı zamanda okuduğu notayı doğru çalmak ve doğru tempoyu bulmak dikkati artırır.
Okul başarısında artış: Piyanoöğrenmek çocukların okulda fen,matematik ve mühendislikle ilgili konulardaki başarısını artırır.
Karakter gelişimine katkı: Piano çalmayı öğrenen her çocuk konser pianisti olmayabilir,ancak sanata bakış açısı gelişir ve donanımlı bir vizyona sahip olur.
Özgüven: Bütün enstrümanlar gibi,piano çalmak kişinin özgüvenini artırır.Piano,enstrüman çalmayı öğrenmek için doğru bir başlangıçtır.Küçük ilerlemelerle çocuğun motivasyonu artar,özgüven kazanmış olur.
Hafızayı kuvvetlendirir: Piano çalan çocukların hafızaları gelişir,kolay unutmazlar.Aileler çocuklarına piyano dersi aldırarak,kendilerine en güzel hediyeyi vermiş olurlar.

Kaynakça:www.etilife.com


Bize Ulaşın

Gerede Sokak 3/2 Aşağı Ayrancı
Çankaya - Ankara
(0312) 427 8474